Paket Tipi Soğuk Su Üreticileri ( Chiller )

Paket Tipi Soğuk Su Üreticileri ( Chiller )

Paket tipi soğuk su üreticileri yani chiller grupları hava soğutmalı olanlar ve su soğutmalı olanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Ancak bu ikisinin arasındaki tek fark kondenser yapısından kaynaklı bir fark olmaktadır.

Hava soğutmalı chiller üzerindeki ısıyı hava yoluyla dışarıya atmaktadır. Su soğutmalı chiller ise shell6 tube veya plakalı tip ısı değiştiriciler olarak kullanılmaktadırlar.

Endüstriyel üretim tesislerinde soğuk su ihtiyacını karşılamak için kullanılmakta olan bu sistemler sayesinde kullanıldığı yerin soğuk su ihtiyacını karşılamaktadır.

14 kW- 600 kW aralığında soğutma kapasitesine sahip olan bu ürünler içerisinde birbirinden bağımsız çalışan 2 adet soğutma devresine sahiptirler.

İtalyan üretimi yarı hermetik tip pistonlu veya vidalı kompresörlere sahip olan bu chiller ozon tabakasına zarar vermeyen R 407c soğutucu gaz ile çalışmaktadırlar. her türlü dış ortam sıcaklığında beklenen kapasiteyi sağlayabilen bu ürünler sayesinde nerede olursa olsun soğuk su elde etmek mümkündür.

Alüminyum gövdesi sıcak fırınlanmış toz boya ile boyanmış olup dış ortam kurulumu için de uygun 1 sisteme sahip olmaktadırlar.

İçerisinde yer alan teknik sistemde kompresör, su pompası, termik fanlar ve devre kesici sigortalar yer almaktadır.

Firmamızdan alacağınız paket tipi soğuk su üreticileri 20 farklı modele sahiptirler. bu modeller kapasitesi, kompresör gücü, kondenser fanı, pompa gücü, tank hacmi, en, uzunluk ve yükseklik bakımından birbirlerinden farklı özelliklere sahip olmaktadırlar.

Model Numaralarına Göre Paket Tipi Soğuk Su Üreticileri

İşletmemizin üretmekte olduğu paket tipi soğuk su üreticileri modellerine göre farklı özelliklere sahip olmaktadır.

Model numaralarına göre paket tipi soğuk su üreticileri için örnek verecek olursak 06 PTS 03 Model numaralı ürünümüz 13.000 kcal kapasiteli olup 4 KW kompresör gücüne sahiptir. 06 OTS 04 numaralı modelimiz ise 15.000 kcal kapasiteye sahip olup 4.5 kW gücündedir. 06 PTS 05 model numaralı ürünümüz 20.000 kcal kapasiteye sahip olup 6 kW gücündedir. 06 PTS 06 model numaralı ürünümüz 24.700 kcal kapasiteli ve 7.5 kW gücündedir.

Ürünlerimizin model numarası arttıkça kapasiteleri ve kompresör güçleri de aynı oranda artmaktadır. Bu sayede kullanacağınız alanın büyüklüğüne ve genişliğine bağlı olarak uygun modeli seçmeniz gerekmektedir

 

 

Comments are closed.