Süt Soğutma Makinaları

Süt Soğutma Makinaları

Süt ve süt ürünleri üretmekte olan işletmelerde gün içerisinde elde edilen sütün soğutulması ve saklanması için ihtiyaç duydukları süt soğutma makinaları sadece firmalarda değil aynı zamanda süt depolama kapasiteleri sayesinde dağıtıcı araç firmalarında da kullanılmaktadır.

Sütün bozulmaması için iç sıcaklığı belli bir soğuklukta tutmakta olan bu makineler süt üretimi yapmakta olan firmalar tarafından mutlaka kullanılması gereken ürünler içerisinde yer almaktadır.

Süt Soğutma Makineleri Teknik Özellikleri

Firmamızın satışını sunduğu süt soğutma makineleri teknik özellikleri içerisinde günlük olarak 5 ton ile 100 ton arası süt soğutma kafasına sahip olan bu ürünler İtalyan üretimi olan yarı hermetik tip pistonlu veya vidalı kompresörlerden üretilmiştir.

Sahip olduğu 304 K paslanmaz su havuzu sayesinde gün içerisinde hacmine göre süt soğutarak saklanmasını sağlamaktadır. İçerisinde kullanılan soğutucu gaz ozon tabakasına zarar vermemekte olup aynı zamanda otomatik kompresör rotasyonu sayesinde de tasarruf sağlamaktadır.

Model numarasına göre süt soğutma kapasitesi, kompresör çapı, su pompası ve ebatları değişen ürünlerimiz içerisinden ihtiyacınız olanı günlük süt kapasitenizi bağlı olarak tercih edebilirsiniz.

Süt Soğutma Makinaları Kullanım Alanları

Paslanmaz çelikten üretilmiş olan süt soğutma makinaları 2 farklı tip olarak piyasada bulunmaktadır. Bir tanesi soğuk sütü içinde muhafaza ederken diğer tip olan sütü kendi içerisinde soğutarak muhafaza etmektedir.

İkinci tipte olan süt soğutma makinalarımız temelde süt depolaması ve muhafaza edilmesi gereken her alanda kullanılabilmektedir. Özellikle süt ve süt ürünleri alanında üretim yapan firmaların aynı gün içerisinde tüketen dedikleri fazla sütü bu tanklarda bozulmadan bekletmeleri mümkün olup aynı zamanda sütun başka bir yere nakil olması durumunda soğutularak bozulmadan nakledilmesi mümkün olmaktadır.

Bu durumda süt soğutma makineleri kullanım alanları genellikle süt toplama merkezleri veya süt toplama kooperatifleri tarafından üretim veya süt satışı yapmakta olan firmalar tarafından kullanılmaktadır.

Belirli bir soğukla izolasyonu sağlanan bu tankların içerisindeki süt hava ile temas etmediğinden daha sonra da kullanılabilmektedir. Bu sayede insan ve toplum sağlığı ciddi oranda korunmuş olup sütun veya süt ürünlerinin bozulması da engellenmiş olmaktadır.

Comments are closed.